1

Druskininkuose įsibėgėjus aktyviai rinkimų kampanijai jau prasidėjo agitacinių plakatų, pakabintų ant specialių savivaldybės įrengtų lentų, niokojimas.

Lietuvos žaliųjų partijos kandidatas į Druskininkų merus Laurynas Okockis, pastebėjęs vandalų suniokotus plakatus, kreipėsi į Druskininkų policijos komisariatą. Šeštadienį vos pakabinti kandidato į merus plakatai sekmadienį jau buvo supjaustyti.

Laurynas Okockis pastebi, jog suniokoti visų kandidatų plakatai, išskyrus esamo miesto mero Ričardo Malinausko.

„Nepakantumas kitoms politinėms jėgoms, oponuojančioms dabartinei valdžiai, nestebina. Jau ne kartą opozicinių partijų kandidatų plakatai buvo plėšomi, niokojami. Kyla klausimas, ar atsitiktinai vieninteliai dabartinio Druskininkų mero plakatai liko nepaliesti? Gaila, tačiau Druskininkai pamažu tampa miestu, kuriame draudžiama žodžio laisvė. Už valdžiai nepatogią, nepalankią nuomonę gyventojai yra baudžiami, žmonės engiami dėl kitų politinių pažiūrų. Druskininkai pamažu tampa „mažąja Baltarusija“, –  sakė L. Okockis

Pasak Lietuvos žaliųjų partijos Druskininkų skyriaus pirmininko, savivaldybės nesitaikstymas su kitokia nuomone pasireiškė jau ne kartą.

„Už mūsų kreipimąsi į Druskininkų savivaldybę ir kitas institucijas dėl galimų gyvūnų gerovės pažeidimų, kai miesto aikštėje pramogai dieną–naktį buvo laikomi gyvūnai, po policiją tampomi mūsų partijos nariai, kurie kitą dieną atėjo patikrinti, ar gyvūnai išvežti. Esu susidūręs ir su netikėtais trukdžiais rengti šviečiamuosius renginius apie gamtą vaikams, kai būna neįmanoma tam rasti patalpų, o mokyklų ar miesto viešosios bibliotekos salės tuo metu būna tuščios, bet, deja, ne visiems mirtingiesiems prieinamos. Incidentai, nukreipti prieš esamai valdžiai galimai nepalankius, politiškai aktyvius miesto gyventojus, rinkimų metu itin suaktyvėja“, – teigė L. Okockis.

IMG_2759