Lietuvos žaliųjų partija sveikina Espoo šalių susitikimo, įvykusio Ženevoje, sprendimą, jog Baltarusija, vystydama atominės elektrinės projektą Astravo aikštelėje, pažeidė Espoo konvenciją. Susitikime numatyta, kad vyks tolimesnė šio klausimo analizė Espoo konvencijos Įgyvendinimo komitete, taip pat pasiūlyta Baltarusijai pakviesti Tarptautinę atominės energetikos agentūros (TATENA) aikštelių vertinimo komisiją.

Pasak Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko, Seimo nario Lino Balsio, šis sprendimas, prie kurio savo pastangomis aktyviai prisidėjo Baltarusijos režimo opozicija, kurios veiksmus Lietuvos žaliųjų partija nuosekliai remia, taip pat šiuo klausimu vieninga Europos Sąjungos pozicija, Europos Komisijos parama ir ES šalių balsai, yra nedidelė, tačiau – pergalė ne tik Lietuvai bet ir visai Europai.

„Tai labai svarbus sprendimas, įgalinsiantis dar labiau atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į visai Europai pavojingą, prie pat Lietuvos sienos, Astrave vystomą Baltarusijos ir Rusijos atominį projektą. Tačiau tai – tik nedidelė pergalė. Raginu Lietuvos Vyriausybę ir Prezidentūrą imtis kuo aktyvesnių diplomatinių veiksmų bei politinio spaudimo, kad Astravo atominis projektas būtų sustabdytas. Lietuva pačiu aukščiausiu lygiu turi atvirai pradėti kalbėti ne apie Astravo AE branduolinį saugumą, kurio neįmanoma užtikrinti, o aiškiai pareikalauti, jog statybos būtų visiškai nutrauktos. Taip pat raginu Lietuvos valdžią galų gale pradėti gerbti Lietuvos žmonių valią ir viešai paskelbti apie Visagino AE projekto nutraukimą. Baltijos šalių regionas gali ir turi tapti nebranduolinės energetikos regionu, plėtojančiu daug perspektyvesnę ir saugesnę atsinaujinančių išteklių energetiką“, – sakė L. Balsys.