Linas Balsys_new

Seimui šiandien ketinant balsuoti dėl Prezidentės veto Miškų įstatymo pataisoms Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys teigia, jog veto turi būti atmestas, o įstatymo įsigaliojimas leistų apsaugoti Lietuvos miškus nuo neatsakingų miškų ūkio reformų.

Pasak L. Balsio, ardyti dabartinę urėdijų sistemą, kaip to siekia Generalinė miškų urėdija ir Aplinkos ministerija, nėra reikalo, o esamas urėdijų skaičius leidžia racionaliai prižiūrėti miškus.

„Seime priėmėme Miškų įstatymą, kuriame numatoma dabartinė 42 urėdijų sistema. Nematau prasmės stambinti urėdijų ir taip spręsti kai kurių iš jų nepelningumo problemą. Urėdijų stambinimas gali dar labiau pakenkti jų veiklai ir taip gali nukentėti kirtimų priežiūra, atsodinimo darbai. Tokia reforma neigiamai atsilieptų ir urėdijose dirbantiems miškininkams, kurie baiminasi netekti darbo, nors šioje srityje kaip tik galėtų būti įdarbinama dar daugiau žmonių. Turime prižiūrėti miškus racionaliai, o reformos turi būti vykdomos viską gerai pasvėrus ir įvertinus, ar, norėdami išspręsti problemas, nesukursime jų dar daugiau. Prieš priimdami šį įstatymą turėjome daugybę diskusijų, įstatyme įteisinome nuostatą, jog reformos būtų daromos su Seimo žinia ir logiškai pagrįstos. Taigi įstatymas neužkirs kelio reformoms, jei tik jos bus pagrįstos ir suderintos su Seimu. Džiaugiuosi, jog vakar Seimo Aplinkos apsaugos ir Kaimo reikalų komitetai vieningai pasisakė už Prezidentės veto priimtam Miškų įstatymui atmetimą ir už urėdijų išsaugojimą. Tikiuosi, jog Seimo dauguma taip pat atmes Prezidentės veto ir šiuo įstatymu galėsime apsaugoti miškus nuo neatsakingų reformų“, – sakė L. Balsys.

Pasak Seimo nario, Miškų įstatymo nereikėtų baimintis ir medienos perdirbimo verslui, nes jame pabrėžiama, jog valstybinių miškų valdymo prioritetas – aprūpinti žaliava Lietuvos pramonę.

L. Balsys taip pat reiškia paramą šiandien prie Seimo mitinguosiantiems miškininkams, kurie tokiu būdu ketina išreikšti susirūpinimą dėl urėdijų likimo ir tikisi iš Seimo pritarimo, kad Prezidentės veto būtų atmestas ir priimtas įstatymas įsigaliotų.