Šiandien Seimas priėmė Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 20 straipsnio pataisas, kurios skatina saulės energijos gamybos plėtrą privačioms reikmėms, netaikant fiksuoto tarifo ir įgalina dvipusę apskaitos sistemą gyventojams, generuojantiems elektrą iš privačiuose namuose ar įstaigose įrengtų saulės jėgainių.

Vienas iš įstatymo iniciatorių Seimo narys, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys pabrėžė, kad priimtos pataisos leis kiekvienam Lietuvos žmogui įdiegti savo namuose ar daugiabutyje saulės elementus, tokiu būdu savo reikmėms pasigaminant elektros energiją. Įstatymas taip pat sudaro galimybę vartotojui, gaminančiam elektros energiją, atiduoti ją pasaugoti į skirstomuosius elektros tinklus, o vėliau, energijos prireikus, iš ten pasiimti.

„Lietuvos žmonėms suteikiama reali galimybė asmeninius pinigus investuoti į atsinaujinančią energetiką. Investuotos lėšos galės būti efektyviai panaudotos ne tik garantuojant tikrą energetinę nepriklausomybę mūsų valstybei, bet ir skatinant šalies ekonomiką, nes šiuo metu bankuose gyventojų sukauptos lėšos guli niekur efektyviai nenaudojamos“, – teigė L. Balsys.

Seimo narys įsitikinęs, kad šis įstatymas padės taupyti elektros energiją. Įstatymas nekalba apie naują papildomą elektros energijos gamybą saulės elektrinėse. Kalbama, kad tas pats energijos kiekis, kuris sunaudojamas namuose, mokyklose, vaikų darželiuose būtų pagamintas kitu būdu – saulės moduliais. Pasak L. Balsio, gyventojai, investavę savo pinigus į saulės elektros energijos gamybą, galės laikinai duoti pasaugoti pagamintą energiją elektros skirstymo tinklams, kai bus jos perteklius ir gyventojams jos tuo metu nereikia. Saulės baterijų elementams nuolat pingant, tokia investicija tampa patrauklia daugeliui gyventojų ar savivaldybių.