Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Linas Balsys, dalyvaujantis Slovakijos parlamente vykstančiame COSAC pirmininkų susitikime, sako, kad Slovakijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetai yra svarbūs ir Lietuvai.

Seimo nario teigimu, nuo šių metų liepos 1 d. ir iki gruodžio pabaigos Slovakijai iš Nyderlandų perimant pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai, prioritetuose ir darbotvarkėje bus keliamos Lietuvai itin aktualios temos.

“Slovakijos keliami prioritetai yra svarbūs Lietuvai, ypač Energetikos sąjungos kūrimas, atsižvelgiant į klimato kaitos faktorių, ekonomikos stiprinimas, naikinant barjerus tarp ES šalių tokiose srityse kaip skaitmeninės technologijos, diskusijos dėl Europos socialinio modelio, aiški ir subalansuota migracijos politika, globalios ES strategijos kūrimas užsienio ir saugumo, politikos srityje. Slovakija nusiteikusi laikytis principo “daugiau konkrečių darbų, mažiau kalbų” – sunku tokiam požiūriui nepritarti”, – teigė L. Balsys.

Slovakijos parlamente vykstančiame COSAC pirmininkų susitikime aptariami ne tik Slovakijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai prioritetai, bet ir Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos.

Pasak Lietuvos delegacijai vadovaujančio Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojo Lino Balsio, Slovakija perima pirmininkavimą Europos Sąjungai sudėtingu metu, todėl ypač svarbu, kad būtų išlaikyta darbinė atmosfera ir nepamiršti prioritetai, kurie leis ES eiti pirmyn.

“Brexit” arba Jungtinės Karalystės traukimasis iš ES, be jokios abejonės, šiuo metu yra plačiausiai diskutuojama tema Europoje, kuriai skirta nemažai dėmesio ir Bratislavoje. Esu tikras, kad “Brexit” turėtų ne susilpninti, o mobilizuoti ES šalis tolesniam – glaudesniam – darbui kartu”, – pabrėžė L. Balsys.

Europos Sąjungos šalių Europos reikalų komitetų pirmininkų susitikimai yra oficialus ES bendradarbiavimo formatas, skirtas nacionalinių parlamentų vaidmeniui stiprinti, priimant ES sprendimus.