Lietuvos žaliųjų partija reiškia nuoširdžiausią užuojautą žuvusiųjų ukrainiečių artimiesiems. Pasak Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko, Seimo nario Lino Balsio, Europos Sąjunga neatidėliodama turi imtis ryžtingų veiksmų sprendžiant Ukrainos krizę ir taikyti spaudimą, nukreiptą ne tik prieš Kijevo valdžią, bet ir įtampą kurstančią Rusiją.

„Europos Sąjunga turi būti veiklesnė, stabdant žudynes ir kraujo praliejimą. Kovodamas prieš savo piliečius, Ukrainos prezidentas Janukovičius praranda savo legitimumą, todėl nusipelno sankcijų. ES ir tarptautinės bendruomenės spaudimas turi būti taikomos ne tik oficialiajam Kijevui, bet ir Maskvai. Kijeve ir kituose miestuose turi savo veiklą pradėti Tarptautinis Raudonasis Kryžius, kad žmonėms, kuriems reikalinga medicininė pagalba, ji būtų garantuota, esant situacijai, kai valstybinės Ukrainos ligoninės pagalbos neteiktų“, – sakė L. Balsys.

ES ryžtingiau veikti dėl susiklosčiusios situacijos Ukrainoje ragina ir Europos žalieji, Žaliųjų frakcijos Europos Parlamente atstovai.

Šią savaitę Žaliųjų frakcijos ir Europos laisvojo aljanso pirmininkė Rebeka Harms pareiškė, kad Europos Sąjunga nėra bejėgė ir privalo daryti vienodą spaudimą ir Kijevui, ir Maskvai. „ES šalių vyriausybės privalo skubiai patvirtinti sankcijas prieš tuos Ukrainos valdžios atstovus, kurie yra atsakingi už smurtą. Užšaldyti jų sąskaitas yra per vėlu. ES gali daryti Rusijai diplomatinį spaudimą per klausimus, susijusius su dujomis. Suplanuotam „South Stream“ dujotiekiui, kuris Europą padarytų dar labiau priklausomą nuo „Gazprom“, yra ir kitų alternatyvų. Taip galima būtų priversti Putiną reguliuoti santykius su ES, tačiau, norint tai padaryti, svarbu, kad Europa kalbėtų vienu balsu“, – sakė R. Harms.