Seime šiandien pristatyta Vyriausybės programa. LŽP pirmininkas Seimo narys Linas Balsys atkreipė naujos vyriausybės dėmesį į būtinybę gerbti Tautos valią.

L. BALSYS. Dėl elektros energetikos sektoriaus. Gerbiamasis premjere, Lietuvos žmonės priėmė aiškų sprendimą referendume nestatyti naujos atominės elektrinės Lietuvos Respublikos teritorijoje. Jūs savo energetikos sektoriuje sakote, kad įvertindami šiuos referendumo rezultatus, toliau svarstysite atominės energetikos perspektyvas. Ar galėtumėte aiškiai ir paprastai pasakyti: ar gerbsite Lietuvos žmonių valią ir nestatysite Visagine atominės, ar eisite vaivorykštinės koalicijos keliu ir bandysite apeiti tautos valią nestabdydamas Visagino projekto? Ačiū.

A. BUTKEVIČIUS. Dėkui už klausimą. Noriu pasakyti, kad mes gerbiame žmonių išsakytą valią referendumo metu ir mes aiškiai visą laiką dialoguose, diskusijose pasisakėme prieš šį projektą, kuris buvo numatytas statyti Visagino atominėje elektrinėje. Jūs puikiai žinote, kad kai kurios technologijos keičiasi. Gali būti jos daug modernesnės, paprastesnės ir jeigu mes savo programoje ankstesnėje netgi Vyriausybės programoje, tiek mūsų partijos programoje ir koalicijoje bendrame sutarime buvo prieita prie tos nuomonės, kad mes turime peržiūrėti nacionalinę energetikos strategiją ir po to aiškiai pasakyti visuomenei kokiu keliu Lietuva eis.

Kontaktinis asmuo:
Lietuvos žaliųjų partija
Tel.: 852131353
administracija@lzsp.lt