Lietuvos žaliųjų partija kartu su kitais gyvūnų teisių gynėjais praėjusį šeštadienį žygiavo Gedimino prospektu, taip išreikšdama nepritarimą žiauriam elgesiui su gyvūnais. Pirmųjų Lietuvos istorijoje eitynių už gyvūnus tikslas – atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį, kad gyvūnų veisimas, kankinimas ir žudymas dėl kailio yra nehumaniškos visuomenės požymis, o kailių verslas turėtų būti draudžiamas įstatymų.
LŽP nepritarimą gyvūnų kankinimui išreiškė ne tik dalyvavimu eisenoje, bet ir politinėmis priemonėmis – Seimo narys Linas Balsys įregistravo Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriose nurodoma, kad gyvūnai dėl jų kailio, naudojamo išimtinai prabangos tikslais, negali būti veisiami, auginami nenatūraliomis ir dėl to žiauriomis sąlygomis ir žudomi. Įstatymo pataisos bus svarstomos LR Seime pavasario sesijos metu.
Nors kailių verslas daugelyje Vakarų Europos šalių laikomas neetišku, o Lietuvoje 58 proc. gyventojų mano, kad veisti ir žudyti gyvūnus dėl jų kailio yra nepriimtina, kailių verslas Lietuvoje klesti ir nėra ribojamas įstatymo. Eitynių organizatoriai – gyvūnų teisių organizacija „Tušti narvai“ – pabrėžia, kad Lietuvoje per metus dėl kailio nužudoma maždaug 2 mln. gyvūnų.
Šiuolaikinėje civilizuotoje visuomenėje kailis nebėra būtina priemone apsisaugoti nuo šalčio, o kailio naudojimas mados industrijoje yra iškreipto prabangos suvokimo požymis. Todėl daugiau nei tūkstantis gyvūnų mylėtojų šeštadienį žengė į gatves nešini plakatais, reikalaujančiais sustabdyti gyvūnų kankinimą. Lietuvos žaliųjų partijos nariai eitynių metu žygiavo metaliniuose narvuose, taip siekdami atkreipti dėmesį į kailių fermose žiauriomis sąlygomis laikomus gyvūnus.
Lietuvos žaliesiems nerimą kelia ir tai, kad kailių fermose susiduriama su aplinkosaugos pažeidimais – netvarkomos mėšlidės, nutekančios srutos, užsiveisę musių spiečiai, iš fermų pabėgantys invazinių rūšių gyvūnai, sukeliantys žalą ne tik vietinei faunai, bet ir netoliese gyvenantiems žmonėms.