Lietuvos žaliųjų partijos vardu jos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys kreipėsi į Kauno regioninį aplinkos apsaugos departamentą ir Aplinkos apsaugos agentūrą, prašydamas ištirti galimą didelio masto Nemuno upės ties Lampėdžiais taršą smulkinto plastiko atraižomis.

Apie galimai pramoniniu būdu smulkinto plastiko gabalėliais nuklotą Nemuno pakrantę Lietuvos žaliųjų partijai pranešė dėl žalos aplinkai sunerimęs Kauno gyventojas, kuris pateikė filmuotą medžiagą, kurioje matoma baltomis, skaidriomis vienodo dydžio plastiko atraižomis nuklota upės pakrantė, susikaupusio plastiko atliekos vandenyje.

Piksrys

Saulius Vytas Pikšrys

„Iš medžiagos, kurią mums atsiuntė susirūpinęs kaunietis, matosi, jog plastiko atraižos gali būti su nuotekomis išmetamos iš pramoninės įmonės, kuri savo gamyboje naudoja plastiką. Tikimės, jog po mūsų kreipimosi į Kauno regioninį aplinkos apsaugos departamentą ir Aplinkos apsaugos agentūrą bus inicijuotas skubus tyrimas ir surastas bei nubaustas teršėjas“, – sakė Lietuvos žaliųjų partijos Kauno skyriaus narys Saulius Vytas Pikšrys.

Vietiniai gyventojai teigia, jog su nuotekomis plastiko atraižos patenka į Nemuno vandenis ir yra išplaunamos į upės krantą jau nebe pirmi metai, tačiau nei nevyriausybinės, nei valstybinės aplinkosauginės organizacijos problema nesidomi ir kaltų neieško.

Pasak S. Pikšrio, tokioms plastiko atraižoms savaime suirti prireiktų nuo kelių šimtų iki tūkstančio metų, todėl tarša neabejotinai turės neigiamos įtakos Nemuno upės biologinei įvairovei.

Vietos gyventojų nuomone, Nemuną teršti gali Raudondvario plente įsikūrusios įmonės, kurios perdirba ar presuoja plastiko atliekas.


Kaip atrodo plastiku užteršta Nemuno pakrantė, galima pamatyti Kauno gyventojų nufilmuotoje medžiagoje: https://www.youtube.com/watch?v=nxbo5-RT2eA&feature=youtu.be