Lietuvos žaliųjų partija solidarizuojasi su Vokietijos alaus gamintojais ir ragina Lietuvos aludarius ginti lietuviškas šio gėrimo tradicijas.
Vokietijoje vis didėja skalūninių dujų priešininkų skaičius. Šį mėnesį jų gretas papildė ir susivieniję šalies aludariai, kurie baiminasi, kad skalūninių dujų žvalgyba pakenks šalies požeminio vandens kokybei.
Lietuvos žaliųjų partija kviečia Lietuvos alaus gamintojus prisijungti prie Vokietijos iniciatyvos ir prisidėti saugant šalies vandens išteklius nuo pavojingo hidraulinio ardymo metodo. „Žemaitijoje, kurioje planuojama skalūninių dujų žvalgyba ir gavyba, yra didžiulės požeminio vandens atsargos, kurioms gali grėsti pavojus. Raginame Lietuvos aludarius susivienyti saugant vieną svarbiausių mūsų turtų – švarų geriamą vandenį, kokybiško alaus garantą“, – sakė Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys.
Vokietijos alaus daryklos siekia, kad kanclerės Angelos Merkel vyriausybė blokuotų bet kokius įstatymus, leidžiančius vykdyti hidraulinio ardymo technologiją, kuri, alaus gamintojų nuomone, gali užteršti vandenį, naudojamą alaus gamybai, ir taip pakenkti visai šalies aludarystės pramonei.
Vokietijos alaus daryklų asociacija teigia, kad siūlymai Vokietijoje vykdyti hidraulinį ardymą neapsaugos geriamąjį vandenį ir gali pažeisti 500 metų senumo alaus grynumo įstatymą.
Remiantis naujienų tarnyba „Reuters“, vokiečių „Reinheitsgebot“ arba „grynumo įstatymas“ įgalioja aludarius gaminti alų tik iš salyklo, apynių, mielių ir vandens.
Aludarių asociacijos atstovas „Reuters“ sakė, kad daugiau nei pusė Vokietijos aludarių turi savo vandens gręžinius kaip tik tose vietovėse, kurios nebus vyriausybės įstatymais saugomos nuo hidraulinio ardymo. Asociacija nori, kad Vyriausybė finansuotų papildomus mokslinius tyrimus ir užtikrintų, kad cheminės medžiagos neužterštų požeminio vandens, kol jis nėra apsaugotas įstatymais nuo hidraulinio ardymo.
Pasak žiniasklaidos, A. Merkel, pati būdama alaus mėgėja, pritarė įstatymų projektui, kuriuo siekiama kai kuriose Vokietijos srityse uždrausti hidraulinio ardymo metodo naudojimą.
Anot Lietuvos aludarių gildijos, Lietuva turi vieną griežčiausių Europoje Alaus gamybos reglamentų. Šis pagrindinis alaus gamybos dokumentas neleidžia į alų dėti jokių konservantų ir sintetinių priedų. Aludarystės amatas Lietuvoje turi gilias tradicijas, kurių ištakos siekia net XI a.