penketukas

Rugpjūčio pradžioje Lietuvos žaliųjų partija pateikė galutinį savo kandidatų į Seimo rinkimus sąrašą, kuriame – 38 aplinkosaugos, ekonomikos, švietimo, energetikos, inovacijų srities atstovai.   

Lietuvos žaliųjų partiją į Seimo rinkimus ves partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys, kuris antrajai Seimo kadencijai pasirinko kandidatuoti naujai suformuotoje Panerių apygardoje.

„Pasirinkau Panerių apygardą todėl, jog gyvenu Žemuosiuose Paneriuose, per savo 4 darbo Seime metus sulaikiau nemažai kreipimusi iš Naujininkų, Salininkų, Vilkpėdės ir kitų Panerių apygardai priklausančių seniūnijų gyventojų. Pastaraisiais metais bendraudamas su Karoliniškių bei Pilaitės gyventojais, kurių apygardoje buvau išrinktas 2012 metais, gerai susipažinau su daugiabučių administravimo, bendrijų, renovacijos ir šilumos ūkio problemomis. Panerių apygardoje šios problemos dar aktualesnės ir sudėtingesnės, čia yra ir nemažai individualių namų, bei sodų bendrijų, kurių problemos dažnai įstatymų leidėjų pamirštamos. Dirbdamas Seimo aplinkos apsaugos komitete turiu didelį įdirbį sprendžiant šias, taip pat ir kitas, ekologines problemas, kurios yra tapusios ne tik Panerių, bet ir Vilniaus bei visos Lietuvos problemomis. Viena jų – planuojama statyti atliekų deginimo gamykla“, – sakė L. Balsys.

Antrasis numeris Lietuvos žaliųjų partijos sąraše patikėtas ilgus metus vidaus reikalų sistemoje dirbusiam, buvusiam Vilniaus policijos vadovui Sigitui Mecelicai. Jis kandidatuos Utenos vienmandatėje apygardoje.

Senamiesčio vienmandatėje ir penktuoju numeriu Lietuvos žaliųjų partijos rinkimų į Seimą sąraše kandidatuos Mečys Laurinkus – žinomas politikos apžvalgininkas, Kovo 11-osios akto signataras, diplomatas. M. Laurinkus 1990 m. buvo išrinktas Aukščiausiosios Tarybos deputatu, vėliau – Seimo nariu, 1998 – 2004 m. vadovavo Valstybės saugumo departamentui, vėliau buvo paskirtas ambasadoriumi Ispanijos Karalystėje ir Gruzijoje.

Į pirmąjį Lietuvos žaliųjų partijos kandidatų į Seimą penketuką taip pat išrinktas Naujamiesčio vienmandatėje apygardoje kandidatuosiantis visuomenininkas, aktyvus įvairių aplinkosauginių organizacijų narys Laurynas Okockis, kuris šiuo metu dirba Valstybės sienos apsaugos tarnyboje tarptautinio bendradarbiavimo srityje, bei aplinkosaugos doktorantė Marija Tamkevičiūtė, dirbanti Gamtos tyrimų centre, šiuo metu užimanti ir Jeruzalės bendruomenės pirmininkės pareigas. Ji dalyvaus rinkimuose Verkių vienmandatėje apygardoje. Žirmūnų apygardoje kandidatuos jos sesuo dvynė Joana Korabliovienė, kuri yra medikė, Valstybinio mokslinių tyrimų instituto, Inovatyvios medicinos centro doktorantė, atliekanti svarbius tyrimus užkrečiamųjų ligų srityje.

Lietuvos žaliųjų partijos sąraše yra ir tokie pirmųjų žaliųjų judėjimų šalyje kūrėjai, kaip Saulius Pikšrys, ir pastaraisiais metais į aktyvią partijos veiklą įsijungę jauni, išsilavinę profesionalai iš aplinkosaugos, atsinaujinančios energetikos, švietimo ir mokslo sričių.

Visą Lietuvos žaliųjų partijos kandidatų sąrašą rasite čia.