Bendromis jėgomis galime nuveikti daug. To įrodymas penktadienį (17d.) vykusi Balbieriškio atodangos tvarkymo akcija. Nors savanorių gausu nebuvo, tačiau nuveikta – daug.

Už pagalbą esame dėkingi LŽSP Prienų skyriaus nariams: Remigijui ir Gintarui Degučiams, Agnei bei Ligitai Čepulytėms, Nemuno kilpų regioninio parko ekologei Ramutei Milušauskienei, Balbieriškio seniūno pavaduotojai Sigitai Ražanskienei, Visuomeniniam judėjimui ,,Už socialinį teisingumą“ ,  Užuguosčio kaimo bendruomenės pirmininkei Danutei Sodaitienei.

Talkos metu buvo nupjauta žolė, iškirsti peraugę žolynai, piktžolės, kai kurie krūmai. Nupjovus žolę pasimatė ir visi lankytojų palikti ,,turtai“. Buvo surinkta daugiau nei 10 maišų šiukšlių aplink apžvalgos aikštelę ir šlaituose.

Kai kurie radiniai nustebino. Be gausybės butelių, nuorūkų, skardinių, polietileninių maišelių ar kitų pakuočių, radome šalia tvorelės numestą laidotuvių krepšelį, drabužių,  netgi gyvūnų kaukolių, automobilinių dalių ir daug kita. Pagal radinių kiekį ir įvairovę galima teigti, kad kai kurių asmenų pareiškimai, jog šiukšlės yra surenkamos 3 kartus per savaitę neatitinka realybės. (Žinoma, galbūt jie turi omenyje šiukšlių rinkimas iš ten esančių šiukšliadėžių. Tačiau to tikrai neužtenka).

Tiesa lankytojų gausa taip pat nustebino. Per keletą akcijos valandų, Balbieriškio atodangą aplankė nemažai lankytojų. Tai yra patraukli vieta ir užsieniečiams. Todėl Balbieriškio atodanga turėtų būti padidintos priežiūros objektas.

Visgi dar kartą įsitikinome, kad žmonių kultūringumas ir supratimas, požiūris į gamtą yra žemas. Nors ir matydami, kad atodanga yra tvarkoma, renkamos šiukšlės, kai kurie lankytojai nesidrovėdami metė nuorūkas ir kt. šiukšles sutvarkytoje teritorijoje ir tik paraginti talkos dalyvių teikėsi jas pakelti ir išmesti į šiukšlių dėžę.  Taigi per gana neilgą laikotarpį buvo galima surašyti ne vieną administracinį pažeidimo protokolą.

Surengta akcija įrodo, kad nereikia didelių išlaidų ar pastangų, tam kad mūsų apylinkės taptų gražesnės, patrauklesnės lankytojams iš tolimesnių rajonų. Su minimaliomis išlaidomis šiukšlių maišams ir pirštinėms padarėme didelį darbą, kuriam savivaldybė lėšų nesurado…

Atsakydami į kai kurių institucijų pareiškimą, ką mes nuveikėme, kad drįstame kritikuoti kitus, galime atsakyti: mes neesame tie, kurie tik žada ar svaidosi kritika, mes – veikiam. Suvieniję jėgas su kitomis organizacijomis padarėme didelį darbą, nes tik kartu žmonės gali pasiekti didelių tikslų.

 

Gintautas Sodaitis

LŽSP Prienų skyriaus pirmininkas

Daugiau informacijos apie atodangą rasite: http://lt.wikipedia.org/wiki/Balbieri%C5%A1kio_atodanga

Nuotraukas, kaip visada, rasite facebook’e: http://www.facebook.com/zalieji/photos