Dėkojame visiems prisijungusiems prie referendumo “Žmonės sprendžia” ir Žaliųjų sąjūdžio akcijos “Prieš valdžios buldozerį”, vykusios 2012 m.gegužės 10 d. prie LR Seimo.

Lietuvos žaliųjų sąjūdis ketvirtadienį prie Seimo reikalavo parlamento nesvarstyti atominės elektrinės įstatymų, kol nebus surengtas referendumas dėl elektrinės. Grupelė žaliųjų sekė aplink Seimą važiuojantį buldozerį su užrašu „Hitachi“ ir rankomis „stabdė“ jį, kai jis bandydavo pasukti link parlamento pastato.

Apie akciją lrytas.lt rašė: “Prieš buldozerį ėjo ir jam kelią rodė žaliasis su premjero Andriaus Kubiliaus kauke. Jo rankose buvo transparantas su užrašu „7 ct/kWh“. Tokią naujos atominės elektrinės elektros savikainą yra žadėjęs premjeras.

Ant buldozerio buvo užklijuotos prezidentės Dalios Grybauskaitės ir energetikos ministro Arvydo Sekmoko nuotraukos. Taip pat jis buvo aplipdytas lipdukais su atominę elektrinę statyti ketinančios Japonijos įmonės „Hitachi“ logotipu. Buldozerio gale buvo parašyta: „Lietuvos vyriausybė“.

Akcijoje dalyvavo keliasdešimt specialia atributika pasidabinusių žmonių, nemažai jų – jaunuoliai. Jie turėjo žalias liemenes, žalias skareles, žalius specialiai pagamintus akinius. Protestuotojai kėlė triukšmą pūsdami dūdeles.

„Vakar Japonija – šiandien Lietuva?“ – buvo parašyta viename iš jų plakate.

Nors tuo metu Seime vyko posėdis, tačiau bendrauti su protestuotojais atėjo tik du parlamentarai: jokiai frakcijai nebepriklausantis Kazimieras Uoka bei opozicinės krikščionių frakcijos lyderis Vidmantas Žiemelis.

Žaliųjų sąjungos lyderis Linas Balsys žurnalistams aiškino, kad protestuojama prieš „buldozerinius metodus“, kuriais Vyriausybė ir valdantieji konservatoriai „stumia“ atominės energetikos įstatymus Seime.

„Šita akcija norime atkreipti Seimo narių dėmesį, kad iš Vyriausybės Seimui pateiktų energetikos paketų būtų išimtas atominės energetikos dokumentų paketas. Kad jis būtų svarstomas tik, kai bus gautas tautos pritarimas referendume, jei žmonės pasisakys už atominę elektrinę. Norime kuo vaizdžiau parodyti, kad mūsų principas toks: žmonės sprendžia, ne valdžia“, – dėstė Žaliosios politikos instituto vadovas Linas Balsys.”

LŽSP administracija:
Sigutė
+370 52 13 1 3 53
administracija@lzsp.lt