Pagrindine

Šeštadienį jungtinė kaimų bendruomenė „Užugiriai“ kartu su Lietuvos žaliųjų partijos Trakų skyriumi susibūrė, kad sutvarkytų Būdos kaime (Trakų raj.) esančią Angelų kalvą.

Didžiojoje kalvos dalyje nupjauta žolė, ant kalvos pasodintos kalninės pušelės, berželiai, kiti sodinukai, kurie papuošė aplinką. Iki tol ant kalvos vešėjusi aukšta žolė netrukdys ant kalvos užlipusiems svečiams grožėtis aplinka, apžiūrėti skulptūras, o vaikams – naudotis čia įrengtomis sūpynėmis. Tam, kad Angelų kalva atgytų apželdinta sodinukais, būtų nupjauta žolė, čia iki pat vakaro darbavosi apie 30 žmonių.

Jau šešeri metai kaip Trakų rajone galima apsilankyti šioje unikalioje, ąžuolinėmis angelų skulptūromis papuoštoje erdvėje, kurioje vyksta kultūros projektai ir meninė edukacija. Angelų kalva gimė aktyvios vietos bendruomenės Dominykos Dubauskaitės Kairevičienės ir Lolitos Jolantos Navickienės iniciatyva. 2009 metais ant kalvos pirmąsias beveik penkių metrų aukščio angelų skulptūras sukūrė žymaus Lietuvos tautodailininko Algimanto Sakalausko sutelktas būrys menininkų, vėliau prie šio projekto prisijungė žinomi drožėjai iš visos Lietuvos.

Užugirių bendruomenės iniciatyva atsiradęs traukos centras tampa vis populiaresnis tarp turistų ir vietos gyventojų. Kol savaitgalį čia vyko aplinkos tvarkymo darbai, kalvą aplankė vestuves švenčiantys jaunieji su palyda, Trakų miesto šventės svečiai, tarp kurių buvo ir ne vienas užsienio turistas.

Bendruomenės talkoje dalyvavęs Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys pasidžiaugė, jog atsiranda vis daugiau tokių iniciatyvių bendruomenių, kurios prisideda prie savo krašto puoselėjimo ir garsinimo savo iniciatyvomis.

„Angelų kalva – ne tik vaizdinga vieta, kurioje galima pasigrožėti tautodailininkų pagamintomis angelų skulptūromis, bet tai yra ir puikus bendruomeniškumo pavyzdys, kai bendras tikslas vienija, suburia vietos gyventojus veiklai. Telieka pasidžiaugti bendruomenės „Užugiriai“ iniciatyvumu ir palinkėti tokios pat bendruomeniškumo dvasios ir aplinkinėms gyvenvietėms.
Tokios iniciatyvos kaip jungtinės kaimo bendruomenės „Užugiriai“ turėtų būti labiau skatinamos ir palaikomos vietos valdžios“, – sakė L. Balsys.

Ši unikali kalva reikalauja reguliarios priežiūros ir didesnio dėmesio iš savivaldybės – yra įsitikinęs ir Lietuvos žaliųjų partijos Trakų skyriaus pirmininkas, kandidatuojantis į Trakų rajono savivaldybės tarybą, Kęstutis Mikulskas.

„Tai ne tik unikalus, bet ir puikus turistų traukos objektas, todėl 2 kartus per metus nupjauti žolę tikrai nepakanka. Be to, prie pagrindinių kelių reikėtų pastatyti nuorodas į šią kalvą. Juk kuo daugiau bus tokių unikalių, sutvarkytų ir turistams draugiškų objektų, tuo daugiau mes sulauksime svečių, o rajono žmonėms taip pat bus tik geriau“, – kalbėjo K. Mikulskas.