Ketvirtadienio vakarą Šiaulių Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyks renginys, kuriame gamtai neabejingi šiauliečiai turės galimybę sužinoti daugiau apie klimato krizės procesus, aplinkosaugos politiką ir atsakingesnio vartojimo sprendimus. Renginio metu pranešimą skaitys Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė Ieva Budraitė, o po jo dalyvių laukia viktorina ir neformalios diskusijos apie Šiaulių klimato kaitos politiką. 

„Dėl neatsakingų ir žalingų žmonijos veiksmų planetoje vyksta pernelyg spartūs klimato kaitos procesai, ateityje tapsiantys dar didesniu iššūkiu. Tam, kad kiekvienas galėtume imtis veiksmų, kurie padėtų šį procesą suvaldyti, nuolat turime atnaujinti žinias ir įsivertinti savo vaidmenį jame“, – sako I. Budraitė.

Renginio organizatoriai kviečia dalyvauti visus, kurie neabejingi klimato krizės sukeltiems padariniams. Šiauliečiai taip pat raginami pasidalinti idėjomis apie tai, kokia kryptimi turėtų eiti jų miestas ir kokių pokyčių jame reikia. 

„Šiauliai, nors pagal dydį – ketvirtas miestas Lietuvoje, praėjusių metų pabaigoje paskelbtame savivaldybių aplinkosaugos reitinge užėmė tik aštuntą vietą, visi kiti keturi didmiesčiai Šiaulių miesto savivaldybę aplenkė. Reiškia, kad Šiauliams tikrai yra kur tobulėti, o ypač, anot reitingo, klimato kaitos valdymo ir politikos bei aplinkosauginio sąmoningumo srityse. 

Tad kviečiame šiauliečius praplėsti tiek aplinkosaugines, tiek klimato kaitos politikos žinias. Galbūt susitikimas įkvėps pokyčius, kurie padės kitais metais Šiauliams užimti aukštesnę vietą savivaldybių aplinkosaugos reitinge“, – sako I. Budraitė.

Renginys nemokamas ir atviras visiems. Jis vyks vasario 29 d., ketvirtadienį, 17 val. 30 min. Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje (Aušros al. 62). Renginį organizuoja Lietuvos žaliųjų partija. Plačiau apie renginį – čia