Rugpjūčio 27 d., antradienį 10 val. Seimo spaudos konferencijų salėje vyks spaudos konferencija, kurioje Žygaičių bendruomenės nariai ir Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys kalbės apie Vyriausybės vaidmenį tarpininkaujant tarp vietos bendruomenių ir JAV kompanijos „Chevron“ atstovų.

Renginio metu taip pat bus nagrinėjamos neigiamos pasekmės Žemaitijos krašto  socialinei aplinkai ir ekonomikai dėl Vyriausybėje užsitęsusio visuomenės nuomonės, susijusios su „Chevron“ veikla,  nepaisymo.

Lietuvos Respublikos Vyriausybėje Žygaičių bendruomenės nariai antradienį buvo kviečiami į darbo sesiją skalūninių dujų ir naftos žvalgybos ir gavybos klausimais su „Chevron“ atstovais, tačiau uždraudus renginyje dalyvauti visuomenininkams, žaliųjų atstovams, filmuoti bei įrašinėti susitikimo eigą, gyventojai atsisakė jame dalyvauti.

Spaudos konferencijoje dalyvauja Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys, Žygaičių bendruomenės pirmininkas Jonas Nairanauskas, kitų Žemaitijos bendruomenių atstovai: Virgilijus Kulikauskas, Jolanta Vaitiekienė, Laima Sūgintienė, Petras Kleinaitis.