event_cover_kvadratras

Pirmadienį vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami netradiciškai paminėti Pasaulinę vėjo dieną ir Europos tvarios energetikos savaitę. V. Kudirkos aikštėje nuo 12 val. pradės veikti tvarios energetikos mugė, kurios dalyviai kvies praeivius daugiau sužinoti apie aplinkai draugiškas technologijas, naudojamas energijos gamybai bei transporte.   

Parodoje lankytojai galės pamatyti sumažintą tikros vėjo jėgainės modelį, bus galima pabandyti įkrauti mobilųjį telefoną naudojant saulės energiją, daugiau sužinoti apie saulės modulius elektros gamybai, kas yra žaliosios darbo vietos. Parodoje taip pat bus pristatomos technologijos, susijusios su biomasės energetika, lankytojai galės daugiau sužinoti apie elektromobilius.

Pasak tvarios energetikos parodą organizuojančios Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko, Seimo nario Lino Balsio, ši ekspozicija skirta supažindinti visuomenę su vis labiau Lietuvoje populiarėjančiomis atsinaujinančią energiją naudojančiomis ar gaminančiomis technologijomis.

„Tvari, atsinaujinanti energetika – tai, pirmiausia, aplinkai draugiška energetika, kurios gamybos proceso metu į aplinką nėra išskiriamos šiltnamio efektą sukeliančios dujos, prisidedančios prie klimato kaitos ir tragiškų jos padarinių pasaulyje. Tai – ne tik geriausias kelias užsitikrinti energetinį saugumą, sumažinti kainas už šilumą bei elektros energiją, gyventi švaresnėje aplinkoje, bet ir didelė galimybė sukurti daugybę darbo vietų“, – sakė L. Balsys.

Praeiviai pirmadienį V. Kudirkos aikštėje įsikursiančioje atviroje parodoje galės apsilankyti 12-19 val.