Artėjant šventiniam laikotarpiui kreipėmės į Lietuvos savivaldybių merus, administracijų vadovus, savivaldybių tarybų narius ir kitus atsakingus darbuotojus, ragindami užtikrinti, kad kuriant šventinę atmosferą viešosiose erdvėse nebūtų išnaudojami ir kankinami gyvūnai.
Kasmet prieš Šv. Kalėdas kyla iniciatyvos atkurti biblines ar kitas simbolines scenas miestų bei miestelių aikštėse ar religinių bendruomenių teritorijose. Jų metu įrengiamos prakartėlės, kuriose dažnai įkurdinami gyvūnai (pavyzdžiui, avys, asilai, kt.). Atkreipiame dėmesį, kad tokios praktikos nėra suderinamos su teisinėmis gyvūnų gerovės ir apsaugos normomis. Žiemos metu lauke įrengtose prakartėlėse laikant gyvūnus daroma žala tiek fizinei, tiek psichologinei jų būklei: neužtikrinama tinkama temperatūra (prakartėlės dažnai atviros, neapšildytos, perpučiamos, įrengiamos ant betoninio ar kito kieto paviršiaus, kuris kanopiniams gyvūnams kelia reumatinių ar sąnarių ligų grėsmę), nesudaromos tinkamos sąlygos gyvūnų poilsiui (žiūrovų ir lankytojų dėmesys, šventinių fejerverkų ar petardų sukeliamas triukšmas ir kiti veiksniai gyvūnams kelia stresą), kyla papildomos rizikos (pavyzdžiui, prakartėlės lankytojai gali imtis maitinti gyvūnus jiems netinkamu maistu). Taip pat atkreipiame dėmesį, jog Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 4 strapsnio 21 punktas apibrėžia, kad gyvūnų naudojimas reklamai, filmavimui, fotografavimui, parodose ir kituose renginiuose, jeigu dėl to gyvūnams sukeliamas skausmas, baimė, kančia, gyvūnai verčiami pranokti jų įgimtus gebėjimus ir yra luošinami yra laikomas žiauriu elgesiui su gyvūnu, todėl nėra toleruotinas.
Kreipimąsi su prašymu atsisakyti gyvūnų gerovę pažeidžiančių pramogų ir pasirinkti labiau gamtai draugiškas pramogas, visos Lietuvos savivaldybių vadovams pasirašė Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko pavaduotojas Laurynas Okockis.