seimo nariai

Lietuvos žaliųjų partijos Seimo narys Linas Balsys kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) bei Teisingumo ministeriją dėl Vilniaus miesto savivaldybei nekilnojamojo turto vystytojų aukojamų pinigų už jiems išduodamus statybos leidimus tvarkos teisėtumo bei galimų prielaidų pasireikšti korupcijai.

Viešumoje atsiradus informacijai, kad Vilniaus miesto savivaldybė per kelis metus iš nekilnojamojo turto plėtotojų gavo 774,3 tūkst. eurų, kuriuos jie įprastai turi sumokėti iki statybos leidimų gavimo, kaip paramą socialinės infrastruktūros plėtrai, Linas Balsys kreipėsi į Specialių tyrimų tarnybą ir Teisingumo ministeriją, prašydamas pradėti tyrimą.

„Nekilnojamojo turto plėtotojai patys viešai pripažįsta, jog nesumokėjus šio mokesčio, gali būti sunkiau gauti statybos leidimą. Tokia tvarka, kuri yra ne tik Vilniuje, kelia pagrįstų abejonių, ar tai nesudaro prielaidų pasireikšti korupcijai ir galimam statybos leidimų „pardavinėjimui“ už nekilnojamojo turto plėtotojų į savivaldybės biudžetą sumokamą socialinės infrastruktūros mokestį. Šiuo metu Vilniaus miesto savivaldybės tarybai svarstant bendrąjį miesto planą Vilniaus miesto bendruomenės priešinasi dėl nekilnojamojo turto vystytojų ir Vilniaus miesto savivaldybės planų kurti taršios pramonės zonas šalia greitai besiplečiančių, jaunų šeimų apgyvendintų gyvenviečių, pavyzdžiui, tokių kaip Trakų Vokė. Bendruomenės paliekamos nuošalyje, jų pasiūlymai peržiūrėti bendrąjį planą ir atsižvelgti į pasikeitusią situaciją atvirai ignoruojami. Tuo tarpu perskaičius savivaldybės sutartis su plėtotojais, pasidaro aišku, kad, prioritetas – ne gyventojų gyvenimo gerovė, o – vystytojai, kurie jau seniai savivaldybei yra sumokėję socialinės infrastruktūros mokesčius. Socialiai atsakingas verslas turi rūpintis savo aplinkos infrastruktūra, tačiau tokie mokesčiai negali tapti įrankiu greičiau, be bendruomenių pritarimo gauti visus reikiamus leidimus net ir tokioms statyboms, kurios galėtų prasilenkti su viešuoju interesu“, – sakė L. Balsys.

Seimo narys savo kreipimesi į STT ir Teisingumo ministeriją prašo ištirti nuo 2006 metų Vilniaus miesto savivaldybės tvarka išduotus statybos leidimus ir gaunamus socialinės infrastruktūros mokesčius. Taip pat prašoma išsiaiškinti, ar dabartinė tvarka galėjo turėti neigiamą poveikį viešajam interesui (miesto bendruomenėms, kurios galėjo ar gali ateityje nukentėti dėl neigiamos nekilnojamojo turto vystytojų, galėjusių neteisėtai gauti leidimus), veiklos.

Šaltinis: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/2017/08/17/news/linas-balsys-kreipesi-i-stt-itares-korupcija-vilniaus-miesto-savivaldybeje-2247850/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy