„Mes jau 12 metų kenčiame nuolatinį dvoką. Rinkome parašus, kreipėmės į verslininką, valdantį smarvę skleidžiančią gamyklą, valdininkus, niekam nerūpi.” – guodžiasi pavardės nenorėjęs skelbti Gruzdžių miestelio gyventojas.

Pastaruoju metu iš kiaulių auginimo fermų, komposto gamyklų, stambių vištidžių, durpynų ir kitų objektų sklindanti smarvė yra tapusi atkulia problema. Šalia tokių objektų atsidūrę gyventoja savo kailiu patiria verslininkų, dažnai užsienio kapitalo įmonių, atsainumą ir visišką nenorą net leistis į kalbas apie papildomas investicijas į kvapus mažinančias priemones. Kreipusis į valdininkus gyventojus apima dar didesnė neviltis.

Lietuvoje šiuo metu nėra sertifikuotus kvapų tyrimus galinčios atlikti laboratorijos, o norint mėginį vežti į Latviją Jūsų laukia pasityčiojimas – valdininkai susirinkę uostys ir spręs, ar jiems dvokia. Ir net jei nutars, kad taip – tai pirma bus atlikta gausybė biurokratinių patikrinimų ir tik sėkmės bei neeilinio atkaklumo atveju po gausybes biurokratijos bus teiktasi paimti kvapo mėginį.

Siekdamos minėtos sistemos skubaus keitimo su šia problema susidūrusios bendruomenės ir žalieji teikia 2010 m. spalio 4 d. SAM įsakymo Dėl Lietuvos higienos normos HN 121:2010 pataisų.

Peticiją palaiko: Samylų bendruomenės centras, Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacija, Margininkų bendruomenė, Santakos kaimo bendruomenė, Veliuoniečių sambūris “Junigeda”, Gruzdžių krašto bendruomenė ir kitos organizacijos.

Pasirašyti galite: http://www.e-peticija.lt/peticija/122/gyvenamosios-aplinkos-kvapu-tyrimu-sistemai-skaidr

Akcija “Bendruomenės kyla kovai su kvapais iš kiaulidžių ir vištynų”

Kada? 2012-09-26 trečiadienis, 12 val.

Kur? Prie V. Kudirkos paminklo, Gedimino pr. 11 pašonė.

Peticijos Sveikatos apsaugos ministrui įteikimas; performansas “In stink we find a joy of our life” (“Smarvėje mūsų gyvenimo džiaugsmas”) ir bendruomenių bei Žaliųjų piketas.

Kontaktai:
Sigutė Dautartaitė
+37067591942
media@lzsp.lt