Aš, Remigijus Lapinskas, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, kviečiu į vertybinę dvikovą Ramūną Karbauskį.  Po Seimo rinkimų jo vadovaujamai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai tapus valdančiąja dauguma, lyg iš gausybės rago pasipylė sprendimai visiškai diskreditavę žaliųjų vardą. Mano nuomone, „valstiečiams“ žodis „žalieji“ reikalingas tik reklaminiais sumetimais, kadangi jų politika ir konkretūs veiksmai kardinaliai nesutampa su Pasaulio  žaliųjų chartijoje išdėstytomis ideologinėmis vertybėmis. Tikrai žaliosiomis idėjomis besivadovaujančios organizacijos, t.y. Lietuvos žaliųjų partijos, vardu reikalauju R. Karbauskio neklaidinti Lietuvos žmonių ir oficialiai vadintis „Lietuvos valstiečių sąjunga“, kokia iš tiesų ši politinė jėga ir yra.

Todėl kviečiu į dvikovą R. Karbauskį išspręskime šią problemą visiems laikams.

 

Įmink mįslę arba 10 priežasčių, kodėl „valstiečiai“ nėra žali:

  1. Trąšų karalius. Partijos pirmininko verslas absoliučiai prasilenkia su aplinkos gerove. Žalieji skatina saikingą, moksliškai pagrįstą ir kontroliuojamą trąšų naudojimą žemės ūkyje. Jau dabar Baltijos jūra yra viena labiausiai užterštų jūrų pasaulyje, didžiausias teršėjas – žemės ūkis, o toliau besitęsiantis Lietuvoje nekontroliuojamas trąšų ir pesticidų naudojimas situaciją tik blogina. Mūsų šalyje neveikia trąšų įstatymas, nėra veiksmingos trąšų prekybos ir naudojimo žemės ūkyje kontrolės. Žemės ūkio ministerija nesugeba (o gal neturi politinės valios?) koordinuoti ir kontroliuoti šio klausimo.
  2. Emigracijos priežastis. Žemių koncentracija vienose rankose = iš žmonių atimtos galimybės = emigracija iš kaimo į miestus bei užsienį. Žalieji pasisako už mažus ir vidutinius, šeimos ūkius ir galimybę ūkininkauti kiekvienam, o ne įstatymus apeinantį tūkstančių hektarų žemės ūkio paskirties žemės telkimą vienose rankose.
  3. Visi žali, bet žalio nė vieno. Vieną netinkamą ministrą dar galima pateisinti kaip aplaidžią klaidą. Tačiau klausimas, kaip galima puoštis žaliųjų vardu ir savo gretose nerasti tinkamo kandidato į Aplinkos ministrus, mums lieka neaiškus.
  4. Naikina tai, ką turi saugoti. „Valstiečiams“ esant valdančiojoje daugumoje, visuomenę sukrėtė skandalinga žinia apie plynus miškų kirtimus Labanoro girioje. Tokie kirtimai saugomose teritorijose yra didžiulė grėsmė ten egzistuojančiai biologinei įvairovei ir ekosistemai. Lietuvos žaliųjų partijos Seimo narys  įregistravo įstatymo pataisą draudžiančią tokius kirtimus saugomose teritorijose, tuo tarpu „valstiečių“ dauguma ir jų valdoma Aplinkos ministerija kišo pagalius į ratus, kad jos neįsigaliotų.
  5. Mišką myli, bet kerta. Praėjusiais metais valstiečių valdoma Vyriausybė priėmė sprendimą 6% didinti metinę miškų kirtimo normą, nors žaliavinės medienos (rąstais) eksporto iš Lietuvos nestabdo. Lietuvos miškai nėra skirti pasauliniam poreikiui patenkinti!
  6. Fiasko virtusi urėdijų reforma ir purvais apdrabstyti miškų ūkio specialistai. Leiskime kalbėti faktams 2018 m. valstybės įmonę Valstybinių miškų urėdija paliko šimtai specialistų, technikos atnaujinimas nevyksta, matyt todėl įmonė nesugebėjo iškirsti ir į rinką patiekti planuoto medienos kiekio. Ir tai tik vienas iš rodiklių, kodėl ši reforma nepasiteisino.
  7. Gamtą saugo, bet įmirkusius ir įšalusius laukus srutomis laisto. Buvęs valstiečių Žemės ūkio ministras B. Markauskas praktikavo mėšlo ir srutų išvežimo į laukus galutinio termino nukėlimą iki pat sausio 1 d., nors visiems aišku, kad tuo metu žemė nepasisavina maitinamųjų medžiagų ir visa tai melioracijos sistema nuteka į Lietuvos upes ir ežerus.
  8. Aplinka rūpinasi, bet gamtos sergėtojų gretas retina. Gyvosios gamtos gerove ir pažeidimų kontrole besirūpinančių savanorių – neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių institutas iš esmės buvo sunaikintas, nes iš šių aplinkos sergėtojų buvo atimtos jų galios.
  9. Kas slepiasi po kauke. Cadillac Escalade 6200 cm3, kuro sąnaudosiki 18 l/100 km.
  10. Investicijas verčia baudomis. Lietuva sėkmingai investavo (ko ne milijardą eurų) į vandentiekio ir nuotekų sistemos plėtrą, tačiau į valdžią patekus „valstiečiams“ ši prioritetinė žaliųjų sritis buvo nustumta į šalį ir gyventojai nebuvo tinkamai paskatinti jungtis prie centralizuotos nuotekų sistemos. Dėl per mažo prie sistemos prisijungusių namų ūkių skaičiaus Lietuvai gresia milijoninės baudos.

 

Pavyzdžių ir argumentų galima rasti kur kas daugiau: gyvūnų gerovės klausimai, žmogaus teisės, demokratijos stiprinimas ir kt. Išvada viena – sąjunga tarp valstiečių ir žaliųjų Lietuvoje ideologiškai neįmanoma. Su kokiais „žaliaisiais“ R. Karbauskio „valstiečiai“ susijungė, mums nėra aišku, nes iš jų veiksmų neatrodo, kad jų komandoje būtų bent kiek žalio atspalvio. Todėl reikalaujame šį vardą iš savo pavadinimo išbraukti!

Su tikrų žaliųjų idėjomis galite susipažinti čia:

RINKIMŲ PROGRAMA BENDROJI PROGRAMA

 

 

Leave a comment