Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys šiandien pasveikino Europos  informacijos biure eksponuojamų vaikų piešinių konkurso „Atsinaujinantys energijos šaltiniai“ geriausių darbų autorius.

L. Balsys pasidžiaugė, kad šiandien auga karta, kuri žino, kas yra atsinaujinantys energijos ištekliai, kokia jų nauda.

„Šiandien atsinaujinanti energija įgyja vis didesnę reikšmę, kalbame apie energijos taupymą. Vaikai puikiai supranta, kad ateitis priklauso atsinaujinančiai energijai. Jų piešiniuose vaizduojami  ir saulės kolektoriai ant gyvenamųjų namų stogų, ir vėjo elektrinės laukuose, ir išmaniosios lemputės. Europos Sąjunga šiuo metu deda viskas pastangas, kad galėtų pristabdyti klimato kaitą. Vienas iš būdų – atsinaujinančių energijos išteklių skatinimas. Šiandien iš vaikų, piešiniuose kalbančių apie atsinaujinančios energijos naudojimo svarbą, turėtų pasimokyti daugelis politikų. Mes galbūt nespėsime visko šioje srityje įgyvendinti, tačiau, štai, auga jaunoji karta, kuri neabejotinai tai įgyvendins ir kurs tvaresnę Lietuvą“, – sakė L. Balsys.

Vaikų piešinių paroda yra Visuotinės švietimo savaitės, kurią organizuoja Lietuvos ir jaunimo centras, dalis. Šių metų tema – „Šok į tvaraus gyvenimo stilių“, kuria siekiama atkreipti dėmesį į žmogaus veiksmų poveikį aplinkai, žmonijos gyvenimo kokybei, rūpintis darnaus vystymosi idėjų įgyvendinimu, formuoti naujas vartojimo kultūros vertybes.

1

2

3