Šiomis dienomis visoje Europoje minint atliekų mažinimo savaitę Lietuvos žaliųjų partijos nariai kviečia apsilankyti Energetikos ir technikos muziejuje iki lapkričio 29 d. eksponuojamoje aplinkosauginio švietimo parodoje „Sustok, akimirka, žalinga“.

Paroda bandoma atkreipti dėmesį į kasmet į sąvartynus kartu su komunalinėmis atliekomis išmetamą buitinę techniką. Paskaičiuota, kad per metus į Vilniaus sąvartynus patenka apie 2000 tonų elektroninių prietaisų, kuriuos išrūšiavus galima būtų perdirbti ir panaudoti gamyboje iš jų išgautus komponentus. Su komunalinėmis atliekomis išmesta elektronika, dažnai turinti sunkiųjų metalų, gyvsidabrio, freono ir kitų pavojingų medžiagų, teršia gruntinius vandenis, daro didelę žalą aplinkai ir žmonių sveikatai.

Aplinkosauginio švietimo parodoje „Sustok, akimirka, žalinga“, apsilankę žalieji ne tik domėjosi senosios elektronikos ekspozicija, stebėjo blogąjį ir gerąjį scenarijų, vaizduojantį kas laukia išmetant ir atiduodant perdirbti elektronines atliekas, bet ir diskutavo apie šiandien veikiančią sistemą, kuri įpareigoja ir gamintojus, ir perdirbėjus pagalvoti apie daiktų gyvavimo ciklą. Daugelis sutiko, kad vienas didžiausių uždavinių šiandien – visuomenės švietimas, jog atliekos turi vertę, su jomis reikia atsisveikinti atsakingai.

103_2254

103_2260

103_2263

103_2265

103_2269 (1)