Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys atkreipia dėmesį į Baltarusijos valdžios pradėtą nepriklausomų šalies internetinės žiniasklaidos priemonių blokavimą ir teigia, jog Lietuva,  gindama žodžio laisvę, turėtų šiuos galimus demokratijos  pažeidimus iškelti tarptautinėse organizacijose. 

„Prieš kelias dienas pradėti išjunginėti, blokuoti nepriklausomi Baltarusijos naujienų portalai, tarp kurių ir naujienų agentūra „BelaPAN“, kitos populiarios interneto svetainės rodo, kad šalyje žmogaus teisių situacija tik blogėja. Lietuva turi padėti Baltarusijos pilietinėms organizacijoms apsiginti nuo ideologinių represijų, keldama šį klausimą Europos Sąjungos Taryboje, Europos Taryboje, kitose tarptautinėse organizacijose, ragindama europines partneres pareikalauti iš Baltarusijos vadovybės nutraukti veiksmus, nukreiptus prieš žiniasklaidą. Baltarusija yra svarbi Lietuvai ekonominio bendradarbiavimo srityje, ypatingai krovinių pervežimo, tačiau ne mažiau svarbu padėti stiprėti šios šalies demokratinėms jėgoms, jei ir tolimesnėje perspektyvoje norime abipusiai naudingų santykių“, – sakė L. Balsys.

Oficialiai pranešama, kad naujienų portalai ir kai kurios interneto svetainės buvo išjungtos tam, kad būtų išvengta panikos, susijusios su Baltarusijos rublio kritimu, tačiau patys portalai nėra gavę jokių įspėjimų apie tokius valdžios veiksmus. Viena iš užblokuotų svetainių – internato portalas onliner.by, kuris teikia informaciją apie apsipirkimą internetu.

Žinoma opozicijos aktyvistė, Baltarusijos antiatominio judėjimo koordinatorė Tatjana Novikova, kreipdamasi į Seimo narį L. Balsį dėl sudėtingos situacijos šalyje teigė, jog Baltarusijos  valdžios struktūros iki šiol dar niekada nebuvo ėmusios tokių kardinalių veiksmų prieš pilietinę visuomenę.

„Tokios priemonės būtų  įmanomos tik įvedant šalyje karinę padėtį, tačiau tokių aplinkybių šalyje nėra. Esant tokiai situacijai mes negalime informuoti savo piliečių nei apie savo veiklą, nei apie Baltarusijoje statomos atominės elektrinės grėsmes mūsų ir Lietuvos žmonėms“, –  teigė T. Novikova.

Parlamentaras L. Balsys yra Seimo narių iniciatyvinės grupės, siekiančios išlaisvinti Baltarusijos politinius kalinius, narys, simboliškai globoja Baltarusijos pilietinės visuomenės aktyvistą, politinį kalinį Mikalojų Dziadoką. Kiti grupės nariai globoja kitus už politinę ir visuomeninę veikla įkalintus aktyvistus, palaiko ryšius su jų artimaisiais, dalyvauja pilietinės visuomenės ir demokratijos stiprinimo renginiuose.