Lietuvos žaliųjų partija kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą bei Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Jonavos rajono agentūrą, kad šios ištirtų azoto trąšų ir kitų pramoninių chemijos produktų gamintojos AB „Achema“ gamykloje praėjusią ir šią savaitę įvykusias avarijas, kurių metu į orą galėjo pasklisti pavojingos cheminės medžiagos.

Pasak Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko, Seimo nario Lino Balsio, turi būti ne tik kuo greičiau ištirta susiklosčiusi situacija  bei užkirtas kelias jos pasikartojimui, bet ir apie incidento poveikį aplinkai bei sveikatai būtų informuoti gyventojai.

„Šiandien į Lietuvos žaliųjų partiją kreipėsi dėl situacijos mieste sunerimę Jonavos gyventojai, kurie pateikė nuotraukas, kuriose užfiksuota iš AB „Achema“ kaminų kylantys oranžiniai dūmai, taip vadinama „lapės uodega“. Jie užfiksavo, kad oranžiniai dūmai iš „Achemos“ azoto rūgšties gamybos padalinio nusidriekė gegužės 29 dieną, tokia pati tarša vėl pasikartojo vakar. Skambinę gyventojai sunerimę, kad jie nėra informuojami apie įvykio poveikį jų sveikatai, jie iki šiol nesulaukė jokių pranešimų iš vietos aplinkosaugininkų, visuomenės sveikatos institucijų. Tokie chemijos gigantai, kaip „Achema“, turėtų būti ne tik ypatingai atsakingi ir laikytis kuo greičiausių aplinkosaugos reikalavimų, bet ir būti atskaitingi prieš visuomenę bei, įvykus nelaimei, nedelsiant apie tai informuoti ne tik reikalingas institucijas bet ir vietos gyventojus“, – sakė L. Balsys.

Achema 2014-06-04 15-30 val (9)

Jonavos gyventojų užfiksuoti oranžinių dūmų kamuoliai iš “Achemos” gamyklos