Europos Parlamento Žaliųjų/Laisvojo aljanso politinė grupė išplatino pranešimą, jog, siekdama turėti grupės narių iš kuo daugiau šalių, apsisprendė priimti į žaliųjų gretas ir nebūtinai pripažintų žaliųjų partijų atstovus, kaip nepriklausomus grupės narius.

Greta Piratų partijos, Eko-demokratų iš Vokietijos, Vengrijos „Dialogo“, centro kairės „Tikiu Slovėnija“ ir kitų partijų europarlamentarų nepriklausomu nariu priimtas ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Bronis Ropė.

„Džiaugiuosi, jog Bronis Ropė priimtas į Žaliųjų grupę Europos Parlamente, nors iki tol „valstiečiai“ viešai teigė, kad jungsis ne prie žaliųjų, o prie dešiniosios Europos liaudies partijos grupės, kuri garsėja kaip nepalankiausiai aplinkosaugai balsuojanti partija. Nežinau priežasčių, kodėl dešinieji nepriėmė vieno stambiausių Lietuvos žemvaldžių vadovaujamos partijos atstovo, tačiau linkiu buvusiam Ignalinos merui ryžto ir iniciatyvumo stiprinant Europos regionų politiką, bendrąją kaimo plėtrą, ginant bendruomenių teises“, – sakė L. Balsys.

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas L. Balsys išreiškė viltį, kad Bronis Ropė, dirbdamas Europos Parlamento Žaliųjų frakcijoje, aktyviai įsijungs į šios grupės veiklą ir vieningai balsuos dėl žaliosios energetikos skatinimo, sveiko, ekologiško, be genetiškai modifikuotų organizmų maisto prieinamumo užtikrinimo, asmens privatumo bei žmonių teisių apsaugos, taip pat aktyviai reikšis siekdamas didesnės paramos ne masiškai taršias trąšas naudojantiems stambiesiems pramoniniams ūkiams, o smulkiesiems ir ekologiniams šeimos ūkiams, kurie šiandien itin svarbūs Lietuvos regionų plėtrai, gaivinant vietinę regionų ekonomiką, pritraukiant žaliąsias investicijas.