Kaip ir daugelis jaunų žmonių, svajojančių iš regionų pabėgti į didmiestį, jis išvyko studijuoti į Vilnių. Tačiau po mokslų, sugrįžo į gimtuosius Mažeikius, kur kūrė šeimą, verslą, dirbo finansų valdymo srityje. Dabar jis siekia, kad daugiau jaunimo iš naujo atrastų Mažeikius ir savo gyvenimą sietų būtent su jais. Tai Lino Memio, jau antrąkart įgijusio gyventojų pasitikėjimą eiti savivaldos tarybos nario pareigas, istorija. Kas šį vyrą veda pirmyn? 

 

Darbas savivaldybės taryboje įsibėgėjo. Kaip jaučiatės tapęs savivaldybės tarybos nariu antrąjį kartą?

Antrą kartą esu išrinktas tarybos nariu. Dėl to, darbas jau yra truputį žinomas. Pirmą kartą priklausiau opozicijai, tad darbas buvo kiek ribotas, viskas buvo nauja ir mažai žinoma, tačiau per tą laiką pavyko susipažinti su savivaldos politika ir kaip vyksta darbai, tad šįkart dirbti šiek tiek lengviau.

Kokioms temoms skirsite didžiausią dėmesį, kokiuose komitetuose ar komisijose dirbsite?

Šiuo metu darbuojuosi Ekonomikos komitete. Kadangi esu aktyvus sportininkas ir pirmojoje kadencijoje buvau Sporto komisijos narys, šiemet taip pat ketinu imtis šios veiklos. Be to, pusę metų dirbau administracijos direktoriaus pavaduotoju ir aktyviai dalyvavau visų komitetų ir komisijų veikloje, buvau ypač susitelkęs į sporto tematiką, tad tikiu, kad galėsiu atstovauti šios komisijos interesus kompetentingai ir veiksmingai. Sporto tematika svarbi ir pačiam rajonui, susijusi su judumu, sveikata, infrastruktūra ir sporto arenos statybomis.

Pasidalinkite, kokia Jūsų vizija Mažeikių raj. savivaldybei? 

Šiuo metu pastebiu, kad iš valdančiųjų pusės trūksta pozityvumo, kuris žadėtų teigiamus pokyčius visai savivaldybei. Pareigas užima žmonės, kuriems trūksta motyvacijos keisti padėtį, jie nėra pasirengę tinkamai spręsti mūsų rajono problemas. Visgi, žvelgiant į ateitį, tikiuosi, kad padėtis gali pasikeisti.

Džiaugiuosi, kad mūsų Lietuvos žaliųjų partija gavo net penkis mandatus Mažeikių rajone. Tai rodo, kad žmonės nori pokyčių ir yra įsitikinę, jog galime tuos pokyčius įgyvendinti. Nepaisant to, kad esame opozicijoje, mes darysime viską, kad pateisintume jų pasitikėjimą ir įrodytume, kad miestas bei rajonas gali būti valdomi kokybiškiau.

Taip pat norėčiau, kad jaunoji karta iš naujo atrastų Mažeikius – čia galėtų kurti, gyventi, atrasti naujas vietas ir neužpildytas nišas. Norėčiau, kad Mažeikiai turėtų platesnes perspektyvas, tačiau suprantu, kad mes patys turime sukurti palankias sąlygas, pradedant sveikatos priežiūra, sportu, kultūra ir užbaigiant laisvalaikiu.

Žaliųjų programa savivaldybėms apima daugybę temų: nuo pastatų energetinio efektyvumo didinimo, transporto taršos mažinimo, beatliekio gyvenimo būdo sprendimų iki želdinių vystymo ir apsaugos. O kas Jūsų nuomone svarbiausia, ar galbūt skubiausia, siekiant Mažeikių raj. savivaldybę ir jos gyventojus priartinti prie tvaresnio gyvenimo būdo?

Mažeikių rajone turbūt viena iš didžiausių problemų yra sergamumas kvėpavimo ir širdies ligomis. Neabejotinai, tokius rezultatus iš dalies lemia apylinkėse stovinti gamykla, todėl mes siekiame įsteigti stacionarias oro taršos stoteles, kad galėtume pamatyti tikrą vaizdą apie taršą ir identifikuoti konkrečias vietoves, kurios labiausiai paveiktos taršos. Šiuo metu tyrimai daugiau remiasi mobiliomis stotelėmis, kurios ne visuomet atspindi tikrąją situaciją. Manau, tai yra vienas iš svarbiausių klausimų. 

Be to, norėtume matyti Mažeikius kaip žalesnį ir kokybiškesnį miestą. Ypač esame susirūpinę dėl medžių, kurie yra pažeisti. Svarbu pabrėžti ir tai, kad mūsų rajone trūksta kraštovaizdžio ir kitų specialistų, kurie galėtų prižiūrėti medžių būklę ir atliktų atitinkamus tyrimus.

Kreipdama dėmesį į tai, kad vietos gamykla išmeta didelį garų kiekį į orą, bendrovė „Orlen“ teikė pasiūlymą – pajungti šilumos garų vamzdį, vedantį į Mažeikius, su šilumos tinklais, ir taip sumažinti energijos suvartojimą. Šis sprendimas būtų naudingas visiems. Iš šilumos būtų galima gauti elektrą ir įsteigti kogeneracinę elektrinę, taip pat galėtume kaupti elektrą ir naudoti ją įkrauti būsimiesiems miesto viešojo transporto autobusams. Tai būtų tvarus ir naudingas sprendimas miesto gyventojams.

Kas Jus sieja su Mažeikių raj. savivaldybe?

Aš čia gimiau ir užaugau. Žinoma, buvau išvykęs studijuoti į universitetą, tačiau likimas lėmė, kad grįžčiau į Mažeikius. 

Didžiąją savo gyvenimo dalį praleidau dirbdamas bankų sektoriuje ir finansų srityje, taip pat sukūriau savo verslą, tuo pačiu metu pamažu įsitraukiau į savivaldos politiką. Po daugelio metų gyvenimo Mažeikiuose, jaučiu norą padėti, nes gerai žinau visas šio rajono problemas ir trūkumus. Trokštu sukurti komfortabilesnę aplinką jauniems žmonėms, kurie po studijų galbūt taip pat norėtų grįžti į savo gimtąjį rajoną. 

Politika atima daug laiko. Ar pavyksta suderinti viešą ir asmeninį gyvenimą? Ar randate laiko pomėgiams?

Žinoma, turiu daug veiklų – verslą, darbą savivaldoje ir pomėgius. Manau, teisinga pastaba, kad kai nieko neveiki, esi visada užimtas nedarbu ir neturi laiko, bet jei dirbi, gali viską spėti, jei tik yra noro. Kuo daugiau darai, tuo daugiau gali pasiekti. Mano pomėgiai susiję su kelionėmis ir sportu – mėgstu žaisti padelį ir tinklinį.

Kokia lankytinos vietos rekomendacija galėtumėte pasidalinti?

Rekomenduočiau aplankyti Platelių ežero vietoves ir Žemaitijos nacionalinio parko teritoriją. Ten yra graži dviračių trasa, tinkanti važinėti dviračiu ar eiti pėsčiomis. Ji tęsiasi apie dvidešimt tris kilometrus aplink visą parko teritoriją.