Žalieji, atsižvelgdami į šiuo metu prie Lietuvos didžiųjų upių Nemuno ir Neries vykdomą akciją „Lašiša 2014“, rengia informacines akcijas pagrindiniuose lašišų ir šlakių migracijos keliuose – Nemuno, Neries ir Šventosios upėse bei jų intakuose, kurių metu sutiktiems žvejams mėgėjams bus dalinamos pagal naujausias mėgėjiškos žūklės taisykles parengtos atmintinės.

Pasak Lietuvos žaliųjų partijos Pilietinių iniciatyvų komiteto pirmininko Lauryno Okockio, žvejams mėgėjams nereikėtų nustebti, jei artimiausiomis dienomis išvys pakrantes stebinčius, žalia spalva pasipuošusius savanorius. Lietuvos žaliųjų partijos nariai, palaikydami Lietuvoje aplinkosaugininkų vykdomą akciją „Lašiša 2014“, taip pat ėmėsi vykdyti pilietinę iniciatyvą, kurios metu stebi žvejus, ar jie nebrakonieriauja, ar žino naujausias mėgėjiškos žvejybos taisykle. Žvejams nemokamai dalijamos atmintinės, kuriose nurodyta, kokio dydžio bei kiek žuvų vienos žvejybos metu galima pasiimti su savimi, taip pat informuojama, kokiais laikotarpiais yra draudžiama tam tikrų rūšių žuvų žvejyba dėl jų neršto.

„Taip siekiame informuoti žvejus, kad dėl nežinojimo netyčia nepažeidinėtų mėgėjiškos žūklės taisyklių. Žvejai neturėtų mūsų bijoti, nes norime jiems padėti ir draugiškai supažindinti su naujausiomis taisyklėmis, tačiau, jei pastebėsime piktybiškus ir grubius pažeidimus, nedelsiant apie tai informuosime regioninių aplinkos apsaugos departamentų pareigūnus. Lašišinės žuvys kiekvienais metais iš jūros neršti į upes nuplaukia ne vieną šimtą kilometrų. Laukinių lašišų, kurios yra įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą, ištekliams atkurti labiausiai trukdo brakonieriai, kurie gaudo neršti plaukiančias žuvis“, – sakė L. Okockis.

Lašišų ir šlakių žvejyba yra priskiriama limituotai žvejybai ir gali būti vykdoma tik turint žvejo mėgėjo kortelę. Per vieną žvejybą leidžiama sugauti (ir paimti) vieną lašišą arba šlakį. Išduodamos vieną dieną galiojančios žvejo mėgėjo kortelės, kurių vienos kaina yra 10 litų. Jas galima įsigyti per Aplinkosaugos leidimų informacinę sistemą (ALIS) ir loterijos „Perlas“ terminaluose.

IMG_0816 IMG_0810-1 IMG_0814 IMG_0823

IMG_0803 IMG_0806 IMG_0817 IMG_0819